• Rakipleriniz arasından sıyrılmak için…
  Rakipleriniz arasından sıyrılmak için… Uzel Danışmanlık
 • Potansiyelinizi keşfettirmek için…
  Potansiyelinizi keşfettirmek için… Uzel Danışmanlık
 • Profesyonelliğe adım atmak için…
  Profesyonelliğe adım atmak için… Uzel Danışmanlık
 • Karmaşayı düzene sokmak için…
  Karmaşayı düzene sokmak için… Uzel Danışmanlık
 • Sizi zirveye taşımak için…
  Sizi zirveye taşımak için… Uzel Danışmanlık

MUHASEBE VE FİNANS SİSTEMİ OLUŞTURMA

1.ŞİRKETLER İÇİN MUHASEBE SİSTEMİ KURULMASI                                                                                                                                                                        
a. ANALİZ: Şirketinize muhasebe sistemi kurmadan önce; şirketinizin işleyişini tanımaya yönelik bir analiz yaparız. Bu analiz sırasında; (CEO,Koordinatör, Sipariş, Satın Alma, Satış, Proje Ekibi, Üretim, Saha Sorumluları, Çalışanlar, Bilgisayar kullanıcıları, Yöneticiler, Sevkiyat, Depo… gibi) birimlerde çalışanlarla görüşme sağlarız.
b. EYLEM PLANI: Yaptığımız analiz sonucuna göre, bir eylem planı hazırlar ve bu planı kullanıcılar ile yöneticilere anlatarak, fikir birlikteliği sağlarız. Bunu sağladıktan sonra; şirketiniz için bir ‘muhasebe altyapısı’ kurarız. Bu noktada amaçladığımız; bilgi ve analiz için şirketinizdeki her birimin verilere ulaşmasını sağlamak ve veri bankası oluşturmaktır.
c. SİSTEM OLUŞTURMA VE EĞİTİM: Muhasebe altyapısıyla birlikte, aylık kar-zarar bütçeleme, finans, raporlama ve maliyet takibi sistemleri oluşturarak Muhasebe birimine bu alanda gerekli eğitimleri veririz. Bu eğitimlerden sonra sistem çalışır hale getirilir. Amacımız; firma çalışanlarının bu sistemi danışmanlık almadan devam ettirmeleridir.                                                                                                                                       

2.ŞİRKETLER İÇİN FİNANS SİSTEMİ KURULMASI

a. ANALİZ: Şirketinize finans sistemi kurmadan önce; şirketinizin işleyişini tanımaya yönelik bir analiz yaparız. Bu analiz sırasında; (CEO,         Koordinatör, Sipariş, Satın Alma, Satış, Proje Ekibi, Üretim, Saha Sorumluları, Çalışanlar, Bilgisayar kullanıcıları, Yöneticiler, Sevkiyat, Depo… gibi)birimlerde çalışanlarla görüşme sağlarız.
b. EYLEM PLANI: Yaptığımız analizin sonucuna göre bir eylem planı hazırlar ve bu planı kullanıcılar ile yöneticilere anlatarak fikir birlikteliği sağlarız.Bunu sağladıktan sonra; şirketiniz için bir ‘finans altyapısı’ kurarız. Bu noktada amaçladığımız; verilerin bilgi ve analiz için şirketinizdeki her birime aktarılmasıdır.                                                             c. SİSTEM OLUŞTURMA VE EĞİTİM: Finans altyapısıyla birlikte, yıllık bütçeleme, kar-zarar ve bütçe takibi için Muhasebe birimine ve Finans birimine bu alanlarda gerekli eğitimleri veririz. Bu eğitimlerden sonra sistem çalışır hale getirilir. Amacımız; firma çalışanlarının bu sistemi  danışmanlık almadan devam ettirmeleridir.

3.ÜRETİCİLER İÇİN ‘ÜRÜN MALİYET SİSTEMİ’ KURULMASI:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    a. ANALİZ: Şirketinize üretim sistemi kurmadan önce; şirketinizin işleyişini tanımaya yönelik bir analiz yaparız. Bu analiz sırasında; (CEO, Koordinatör, Sipariş, Satın Alma, Satış, Proje Ekibi, Üretim, Saha Sorumluları, Çalışanlar, Bilgisayar kullanıcıları, Yöneticiler, Sevkiyat, Depo… gibi) birimlerde çalışanlarla görüşme sağlarız.
b. EYLEM PLANI: Yaptığımız analizin sonucuna göre, bir eylem planı hazırlar ve bu planı kullanıcılar ile yöneticilere anlatarak fikir birlikteliği sağlarız. Bunu sağladıktan sonra şirketiniz için bir maliyet altyapısı oluşturmaya başlarız.
c. ÜRÜN KÜNYESİ HAZIRLAMA: Sistemin kurulması öncesinde mühendis veya üretici sorumlusuyla şirketinizin ürettiği ürünlerin künyesini (üretilen ürünler için kimlik) hazırlarız. Bu aşamada şirketiniz ürettiğiniz mal ya da malzeme için bir model numarası belirlemek zorundadır.
d. ARŞİV OLUŞTURMA: Eğer şirketinizin geri hizmeti veya garanti birimi varsa model numaralarına göre bir arşiv oluştururuz.
e. SİSTEM OLUŞTURMA VE EĞİTİM: Ürün maliyet sisteminin oluşturulmasının ardından sistem kullanıcılarına gerekli eğitimleri veririz ve bu eğitimlerin sonrasında da sistemi çalışır hale getiririz. Amacımız; firma çalışanlarının bu sistemi danışmanlık almadan devam ettirmeleridir